In Nieuws

Nieuwe medewerkers moeten passen in ons team

Veel bedrijven in de bouwsector zijn dringend op zoek naar nieuwe medewerkers. Ook Bouwbedrijf Rijk uit Heinkenszand is altijd op zoek naar goed personeel. Bij dit bedrijf werkt momenteel een 21-jarige Syrische vluchteling, die daarnaast een BBL-opleiding houtbewerking volgt. ‘Deze jongen heeft de reis van zijn leven gemaakt om hier te komen’, vertelt Freddie van Drongelen van Bouwbedrijf Rijk. ‘Wij willen hem graag de kans geven om hier een nieuwe toekomst op te bouwen.

Via een collega-aannemer kwam Bouwbedrijf Rijk in contact met vluchtelingenwerk. ‘Zij hadden een 21-jarige jongen uit Syrië met een tijdelijke verblijfsstatus. Deze jongen is een paar keer bij ons op gesprek geweest en daarna hebben wij hem de kans gegeven om bij ons te komen werken’, zegt Freddie van Drongelen. ‘Dat heeft goed uitgepakt. Deze jongen is erg gemotiveerd, werkt hard en spreekt inmiddels ook al goed Nederlands. Om zich hier permanent te kunnen vestigen, moeten vluchtelingen binnen vijf jaar in hun eigen onderhoud kunnen voorzien. Wij willen deze jongen hier graag bij helpen.

Klik

De samenwerking bevalt zodanig goed dat ze bij Bouwbedrijf Rijk aan het kijken zijn of ze bij het bedrijf een tweede vluchteling aan een baan kunnen helpen. ‘Voor ons is het wel belangrijk dat de mensen passen in ons team. Wij zijn een Zeeuws bedrijf met voornamelijk Zeeuwse medewerkers. Er moet wel een bepaalde klik zijn tussen onze mensen en zo’n nieuwe medewerker, zodat zij ook bereid zijn om hem op te vangen en te begeleiden. Als die klik er is, dan heb ik er alle vertrouwen in dat het goed komt.’

Juiste mensen vinden

Van Drongelen geeft aan dat het aantrekken van vakkundig personeel één van de grote uitdagingen wordt voor de komende jaren. ‘Onze orderportefeuille is goed gevuld, maar het vinden van de juiste mensen wordt steeds moeilijker. De bouw is enorm aan het vergrijzen. Ons bedrijf telt zo’n 60 medewerkers en een flexibele schil van zo’n 30 mensen. Het merendeel van onze eigen medewerkers is 50 jaar of ouder. Daarom zijn we continu bezig om het bouwproces te vereenvoudigen, maar zoeken we ook andere manieren om nieuwe medewerkers te vinden. Niet alleen door vluchtelingen een kans te geven, maar ook door leerlingen de kans te geven om in te stromen in ons bedrijf. Op die manier hopen we voldoende nieuwe mensen aan te kunnen trekken, om de uitstroom van ouderen in de komende jaren op te kunnen vangen.’

Auteur: Gerben van den Broek

Recent Posts